18-20 may tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində 15-ci Yubiley Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı “Caspian Agro 2022” sərgisi keçiriləcək. Sərgidə Azərbaycan, ABŞ, Gürcüstan, Hollandiya, İspaniya, İsrail, İtaliya, Rusiya, Türkiyə və Ukraynadan olan şirkətlər iştirak edəcək.
Kənd təsərrüfatının müxtəlif sahələrində innovasiyalar həmişə sərginin tərkib hissəsi olub və bu il də istisna deyil. “Caspian Agro 2022” yüksək texnologiyalara fokuslanaraq Ağıllı Kənd, Əşyaların İnterneti, Süni İntellekt, İT xidmətləri, Pilotsuz uçuş aparatları (Dronlar), eləcə də Robot kompleksləri kimi bölmələri əhatə edən “Smart Agro” istiqamətini təqdim edir. Üç gün davam edəcək sərgi zamanı kənd təsərrüfatı sahəsində innovativ texnologiyalar müzakirə olunacaq və sahibkarlar ilə sərgi iştirakçıları arasında işgüzar görüşlər keçiriləcək.
Sərgidə artıq icrasına başlanan və eləcə də işğaldan azad edilmiş Qarabağ ərazilərində həyata keçirilməsi planlaşdırılan layihələr təqdim olunacaq.
“Smart Agro” kənd təsərrüfatının gələcəyidir və “Caspian Agro 2022” sərgisi məhz bunu nümayiş etdirəcək.
“Caspian Agro 2022” sərgisi Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin aktiv dəstəyi və iştirakı ilə keçirilir. Sərgi, həmçinin Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatı (FAO) və Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası tərəfindən dəstəklənir. Sərginin sponsorları arasında Gubre.az və Silo Construction yer alır. Sərginin təşkilatçıları Caspian Event Organisers (CEO) və xarici tərəfdaşlarıdır.
“Smart Agro” sektorunda iştirak etmək və daha ətraflı məlumat almaq üçün sərgi təşkilatçıları ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz: +994 12 4041043, [email protected]

С 18 по 20 мая в Баку Экспо Центре состоится 15-я Юбилейная Азербайджанская Международная Выставка «Сельское Хозяйство» Caspian Agro 2022. В выставке примут участие компании из Азербайджана, Грузии, Израиля, Испании, Италии, Нидерландов, России, США, Турции и Украины.
Инновации в различных областях сельского хозяйства всегда были частью выставки, и этот год не исключение. Caspian Agro 2022 держит фокус на высокие технологии и представляет направление Smart Agro, куда войдут такие сектора как: Умная деревня, Интернет вещей, Искусственный интеллект, Стартапы, IT услуги, Беспилотные летательные аппараты (Дроны), а также Робототехнические комплексы. В течение трех дней выставки будут активно обсуждаться инновационные технологии в аграрной отрасли, а также проводиться деловые встречи между предпринимателями и участниками выставки.
В рамках сектора Smart Agro на выставке будут представлены проекты, которые уже реализуются, а также те, что планируются для реализации на освобожденных территориях Карабаха.
За Smart Agro стоит будущее сельского хозяйства и это продемонстрирует выставка Caspian Agro 2022.
Caspian Agro 2022 проходит при активной поддержке и участии Министерства Сельского Хозяйства Азербайджанской Республики. Также выставка поддерживается Агентством развития малого и среднего бизнеса Азербайджанской Республики, Фондом Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане, Продовольственной и сельскохозяйственной организацией ООН (FAO) и Национальной Конфедерацией Организаций Предпринимателей (Работодателей) Азербайджанской Республики. В число спонсоров выставки входят компании Gubre.az и Silo Construction. Организаторами выставки является компания Caspian Event Organisers (CEO) и ряд ее зарубежных партнеров.
Для участия в секторе Smart Agro и получения более подробной информации связывайтесь с организаторами по телефону: +994 12 4041043, [email protected]