18-20 may tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində 15-ci Yubiley Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı “Caspian Agro 2022” sərgisi keçiriləcək. Sərgidə Azərbaycan, ABŞ, Gürcüstan, Hollandiya, İspaniya, İsrail, İtaliya, Rusiya, Türkiyə və Ukraynadan olan şirkətlər iştirak edəcək.
Kənd təsərrüfatının müxtəlif sahələrində innovasiyalar həmişə sərginin tərkib hissəsi olub və bu il də istisna deyil. “Caspian Agro 2022” yüksək texnologiyalara fokuslanaraq Ağıllı Kənd, Əşyaların İnterneti, Süni İntellekt, İT xidmətləri, Pilotsuz uçuş aparatları (Dronlar), eləcə də Robot kompleksləri kimi bölmələri əhatə edən “Smart Agro” istiqamətini təqdim edir. Üç gün davam edəcək sərgi zamanı kənd təsərrüfatı sahəsində innovativ texnologiyalar müzakirə olunacaq və sahibkarlar ilə sərgi iştirakçıları arasında işgüzar görüşlər keçiriləcək.
Sərgidə artıq icrasına başlanan və eləcə də işğaldan azad edilmiş Qarabağ ərazilərində həyata keçirilməsi planlaşdırılan layihələr təqdim olunacaq.
“Smart Agro” kənd təsərrüfatının gələcəyidir və “Caspian Agro 2022” sərgisi məhz bunu nümayiş etdirəcək.
“Caspian Agro 2022” sərgisi Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin aktiv dəstəyi və iştirakı ilə keçirilir. Sərgi, həmçinin Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatı (FAO) və Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası tərəfindən dəstəklənir. Sərginin sponsorları arasında Gubre.az və Silo Construction yer alır. Sərginin təşkilatçıları Caspian Event Organisers (CEO) və xarici tərəfdaşlarıdır.
“Smart Agro” sektorunda iştirak etmək və daha ətraflı məlumat almaq üçün sərgi təşkilatçıları ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz: +994 12 4041043, [email protected]

Smart Agro at Caspian Agro 2022
From 18 to 20 May, the 15th Anniversary Azerbaijan International Agriculture Exhibition Caspian Agro 2022 will be held in Baku Expo Center. This year, the exhibition will be attended by companies from Azerbaijan, Georgia, Israel, Spain, Italy, the Netherlands, Russia, the USA, Turkey, and Ukraine.
Innovations in various fields of agriculture have always been part of the exhibition and this year is no exception. Caspian Agro 2022 focuses on high technologies and presents the Smart Agro direction, which will include such sectors as: Smart Village, Internet of Things, Artificial Intelligence, IT services, Unmanned Aerial Vehicles (Drones), and Robotics complexes. During the three days of the exhibition, active discussions will focus on innovative technologies in the agricultural sector, as well as business meetings between entrepreneurs and exhibitors.
Within the framework of the Smart Agro sector, the exhibition will present projects that are already being implemented, as well as those planned for realization in the liberated territories of Karabakh.
The future of agriculture is behind Smart Agro, and this will be demonstrated by the Caspian Agro 2022 exhibition.
Caspian Agro 2022 is being held with the active support and participation of the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan. The exhibition is also supported by the Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan, the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation, the Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) and the National Confederation of Entrepreneurs (Employers) Organizations of the Republic of Azerbaijan (ASK). The sponsors of the exhibition are Gubre.az and Silo Construction. The exhibition is organised by Caspian Event Organisers (CEO) and their international partners.
To participate in the Smart Agro sector and receive more detailed information, please contact the organizers at +994 12 4041043, [email protected]